Ojcowski Zakątek

O miejscu

Udany wypoczynek o każdej porze roku

Ojcowski Zakątek położone jest w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, w miejscowości Wola Kalinowska w sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej, między Ojcowem a Pieskową Skałą, na zboczu Doliny Prądnika. Z okien rozciąga się widok na sąsiadujące z działką pola uprawne oraz lasy na których ujrzeć można pasące się wczesnym rankiem sarny. Wokół domu dużo zieleni, kojąca cisza i spokój. Ojcowski Zakątek to nowy domek w całości do dyspozycji gości, zaprojektowany z myślą o wypoczynku dla maksymalnie 5 osób.

Więcej o domku

Domek składa się z dwóch antresoli – jednej wyposażonej w wygodne dwuosobowe łóżko oraz łózko jednoosobowe i drugiej w formie leżanki z siatki, na której można się wygodnie wyspać. W łazience znajduje się wanna, suszarka i zestaw niezbędnych kosmetyków. Salon jest połączony z kuchnią. W salonie znajduje się kominek oraz kompleks wypoczynkowy. Kuchnia jest w pełni wyposażona. Znajdują się w niej niezbędne sprzęty AGD takie jak lodówka, ekspres do kawy z kompletem kapsułek, kuchenka czteropalnikowa, piekarnik oraz sztućce i naczynia. Na zewnątrz do dyspozycji taras, miejsce na ognisko. Akceptujemy zwierzęta.

Wyjątkowa antresola

Hamak z siatki to idealne miejsce do wypoczynku, czytania książek, a nawet snu. Sielankowego charakteru dopełnia okno dachowe nad siatkowa podłogą. Hamak w suficie pozwala na połączenie dwóch pomieszczeń. Podłoga z siatki tworzy w domku przestrzeń relaksu przywołując wakacyjny nastrój. Siatka może służyć jako dodatkowe łóżko dla gości, na którym mogą spać dwie osoby. Z pewnością większość z nas marzyła w dzieciństwie o hamaku, a dzięki tej siatce możemy się przenieść do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Okolica

Do najbliższego sklepu jest 200m, przystanek PKS – 500 m, restauracja – 2 km. Łatwy i szybki dojazd do Krakowa – około 22km. Skały – 4 km, 1km – Złota Góra – Brama Krakowska (w linii prostej za domkiem jest ścieżka rowerowa). Ojców – około 2 km, Do Pieskowej Skały jest około 2,5 km, do Olkusza – 20km.

Wspaniałe centrum wypadowe do Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia oraz Zakopanego.

Rowery

Oferujemy możliwość skorzystania z rowerów, które są dostępne dla naszych gości. To świetna okazja, aby odkryć okoliczne tereny i cieszyć się pięknem natury. Możesz skorzystać z rowerów na krótką przejażdżkę po okolicy lub wybrać się na dłuższy wypad na ścieżki rowerowe w pobliżu. To wspaniała opcja dla miłośników aktywności na powietrzu i pozwala na cieszenie się przyrodą wzdłuż malowniczych tras rowerowych.

Bezpieczeństwo i komfort

Twój komfort i bezpieczeństwo to dla nas priorytetowa kwestia, dlatego w naszym domku jest zamontowana klimatyzacja oraz czujnik dymu i czadu.